0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

PH متر قلمی Clean مدل PH30L PH30L pH Tester

مدلهای دیگر کالا:
معرفی محصول

پ هاش متر برای تعیین غلظت یون هیدروژن H+ در یک محلول کاربرد دارد اگر این دستگاه با احتیاط استفاده و کالیبر شود، قدرت اسیدی محلول را اندازه گیری می کند. ph مترها گاهی دستگاه تجزیهpH ، نمایشگر pH و یا سیستم الکتروشیمی نیز نامیده میشوند
موارد استفاده از pH متر
pH متر در هر رشته ای از علوم که با محلول سر و کار دارد، استفاده می شود. در رشته هایی مانند کشاورزی، صنایع آب و خالص سازی و در صنایعی مانند پتروشیمی، کاغذسازی، غذا، داروسازی، تحقیق و توسعه صنایع فلزات و غیره کاربرد دارد.
در آزمایشگاه بالینی از آن در کنترل محیط های کشت، اندازه گیری بافرهای قلیایی و یا اسیدی و محلول ها استفاده می شود. در آزمایشگاه های تخصصی، میکروالکترودها برای اندازه گیری pH فرآورده های خون کاربرد دارند. pH پلاسما وضعیت بالینی بیمار را ارزیابی می کند و معمولاً بین7.35 تا7.45 است. این مقدار درنتیجه تعادل واکنشهای اسیدی بازی در بدن ایجاد می شود. اسید به طور مستمر یون هیدروژن آزاد می کند و موجود زنده با تولید یون بی کربنات این حالت را خنثی کرده و یا در تعادل نگه می دارد. نسبت بین اسید و باز در موجود زنده به وسیله کلیه ها انجام میشود.
غلظت یون هیدروژن H+ را با استفاده از الکترود حساس به یون H+ اندازه گیری میکنند. در شرایط ایده آل این الکترود در حضور یک نوع یون کارمیکند. ولی در عمل همیشه با دیگر یون های موجود در محلول تداخل دارد. الکترود phمعمولا یک الکترود ترکیبی است، به این معنی که یک الکترود رفرانس و یک الکترود داخلی در داخل یک محفظه شیشه ای گنجانده شده اند. انتهای محفظه از غشاء شیشه ای و حباب مانند است که نسبت به یو نها حساس میباشد و راس الکترود داخلی در داخل آن قراردارد.

  • مشخصات فنی
  • نقد و بررسی
محصولات مشابه